RE/MAX Centrum

Jak připravit nemovitost na prodej?

Prodáváte nemovitost a připravujete se na příchozí návštěvy potencionálních kupujících. Je dobře, že přemýšlíte o tom, jak svou nemovitost připravit na prodej a prohlídky. Udělat dobrý první dojem máte jen jeden pokus. Jak tedy na to?

 

 

Ukliďte a opravte závady

To nejdůležitější je bezesporu čistota. Perfektně provedený generální úklid nemovitosti by měl být samozřejmostí. Prodávat byt jako špinavé skladiště není vůbec dobrý nápad. Jen málokdo si koupí dům se nepořádkem po bývalých majitelích. O prodeji ale rozhodují i další drobnosti. Pokud máte v kuchyni několik nevzhledných skvrn přímo nad sporákem, velký dojem na kupující neuděláte. O otřískaném nábytku, odlupující se tapetě nebo rozbitém stolu ani nemluvě. Proto opravte, co se dá, ale nepouštějte se do nákladné rekonstrukce. Větší úpravy si udělá nový majitel podle vlastního vkusu.

Pozor na minulost

Dalším kamenem úrazu bývá dětský pokoj, který přirozeně nese historické následky toho, jak vaše děti vyrůstaly. Staré rodinné fotografie, značky na dveřích jak vaše děti rostly nebo jejich první pokusy o výtvarné umění na zdech, to vše musí pryč. To, co pro vás znamená kus historie a pojí se s příjemnými vzpomínkami na minulost, to potenciálním zájemcům o koupi bude určitě vadit. Nakonec to může rozhodnout o tom, že se raději poohlédnou po jiné nemovitosti.

Vykouzlete příjemnou atmosféru

Útulné prostředí má větší potenciál pro úspěšný prodej. Často stačí pár drobných doplňků jako jsou čerstvé květiny ve váze, přehoz přes postel a polštářky na gauči. Odstraňte nebo roztáhněte těžké závěsy a vpusťte do místností denní světlo. Temný byt působí stísněně, za to prosvětlený je opticky větší. V případě potřeby raději i vyvětrejte, nikoho neohromí byt s těžkým zatuchlým vzduchem, v horším případě nesoucí známky, že majitelé v bytě kouřili.

Nezapomeňte na okolí domu

Připravit na prodej exteriér objektu je stejně důležité. Málo lidí napadne, že úplně stejně snadno může první dojem zkazit zahrada zapadaná listím z okolních stromů, zbytky suti po rekonstrukci či zabahněný vjezd do garáže.

Home staging

Problém je samozřejmě v tom, že na svoje bydlení se díváte očima, které jsou na takový stav zvyklé. Je těžké vžít se do role kupujících a vidět vaše dosavadní bydlení „z jiné perspektivy“. Naše realitní kancelář proto nabízí specializovanou službu, které se říká home staging. Jde o soubor opatření, které, jednoduše řečeno, pomohou vaše bydlení upravit tak, aby se v něm potenciální zájemce cítil co nejlépe.

Mnohdy stačí jen naprosto drobné zásahy do interiéru, jako například odstranění rodinných fotografií či jeho vymalování. V některých případech je ale nutný větší zásah. Majitelův osobní vkus je v době prodeje spíše na škodu. Z bytu se stává produkt, který se musí líbit všem. Přitom home staging dokáže nejen vaše bydlení připravit pro nabídku, ale zároveň prokazatelně zrychluje dobu prodeje nemovitosti a zvyšuje její tržní cenu.

Prohlédněte si naše nemovitosti. Podobně můžeme k prodeji připravit i tu Vaši.

Naše doporučení pro prodej

Jak prodat nemovitost za co nejvyšší cenu?

Příprava

Jak připravit nemovitost na prodej? Tipy na to, co opravit, jak uklidit nebo kdy použít homestaging.

Přečíst si celý článek ->

 

Prodej

Jak probíhá prodej nemovitosti? Provedeme Vás krok za krokem celým realitním procesem.

Přečíst si celý článek->

 

Makléř

Kdo je realitní makléř? Co všechno obnáší tato profese a co ve spolupráci s ním můžete očekávat?

Přečíst si celý článek ->

 

Chcete se na něco nezávazně zeptat? Napište nám.

*
*
*
*
lname: email:

Spočítejte si až za kolik můžete svou nemovitost prodat.

 

Rychlá nezávazná poptávka

*
*
*

Kontaktní informace

*
*
*

* - toto pole je nutno vyplnit

fname: phone: fullname: email: lname:

 

Bavilo by tě prodávat nemovitosti?

Pojď s námi plnit druhým sny o bydlení.

Jsme Vaši partneři

Naši klienti jsou naši partneři a mají od nás vždy 100% pozornost a péči. Respektujeme a chráníme Vaše zájmy a potřeby.

 

Jsme Vaše jistota

Co slíbíme, s maximálním úsílím dodržíme. Našim cílem je jednat ve Váš prospěch a prodat za co nejvyšší možnou cenu.

 

Jsme Váš úspěch

Spolehlivost a kvalita našich služeb jsou zárukou úspěšného prodeje a naší odměny, na kterou si umíme vydělat.

 

 

Autor: Nikola Repaská