RE/MAX Centrum

Jak prodat nemovitost za co nejvyšší cenu?

3. díl - Svěřte se do rukou odborníků

Zmínili jsme téma prezentace a inzerce nemovitosti jako důležitou součást rychlého prodeje a za maximální možnou cenu. Vyplatí se přípravu i propagaci nepodcenit, protože čas i peníze investované do profesionálních fotek, video, 3D, nebo virtuální prohlídky a placená reklama, jsou dobře investované prostředky, které čas i peníze šetří.

Co to zkusit s makléřem

Už Vás vidím, jak kroutíte hlavou a říkáte si, proč bych měl prodávat nemovitost s makléřem, když si ji zvládnu prodat sám? Nezpochybňuji, že byste to sami nezvládli. A pokud na nemovitosti neváznou žádné právní vady, pak bude prodej mnohem jednodušší. Nepochybuji ani o tom, že se Vám úkony kolem prodeje nemovitosti jeví jako maličkosti, a možná tomu tak i bude, pokud už s prodejem, ať už s jakýmkoliv, máte zkušenosti, pak věřím, že se nebojíte pustit se ani do tak velkého projektu jako je prodej Vaší nemovitosti. Jako příhodnější však vnímám otázku, proč si chcete nemovitost prodávat sám? Máte špatnou zkušenost? Nevěříte makléřům? Nechcete jim platit provizi?

Nejspíš se shodneme, že prodej nebo nákup nemovitost je pro většinu životní událostí. Každá strana stojí před důležitým rozhodnutím, a ani jedna z nich nechce udělat chybu. Prodávající ani kupující nechce peníze tratit. A že už je řeč o nemalém obnosu. Prodávající chce co nejvýhodněji prodat a kupující zase co nejlépe koupit. Jak dosáhnout spokojenost na obou stranách? 

Využijte jejich zkušeností pro svůj prospěch

Pryč jsou časy, kdy stačilo vystavit nemovitost na realitní server a čekat, co se bude dít. Doba se vyvíjí, makléř s ní musí držet krok a být skutečně odborníkem. Ať už je to dáno úpravou realitního zákona nebo změnou trhu, kdy se znatelně změnilo chování zákazníků a jejich potřeby. Být makléřem s sebou nese tolik zákonných povinností, rizik a úskalí, že pokud to opravdu nemyslí vážně, nedělá to. Celý realitní proces a průběh prodeje je složen z mnoha úkonů, kterým je potřeba rozumět a koordinovat je.

Od makléře se očekává, že se bude neustále vzdělávat, pružně reagovat na nové trendy, na změnu trhu, bude vynikající obchodník, stratég, vyjednávač, svým způsobem i psycholog, že bude mít rozhled a znalosti v různých odvětvích oboru, nebo si je k jednotlivým případům nastuduje.

Řekněte ano

Proč říct makléři ano? Zprostředkovat jedné straně prodej a druhé vysněné bydlení je makléřova práce. Ví, jak na to. Makléř vždy stojí na Vaši straně. Jeho cílem je být Vám skutečnou oporou při prodeji, předejít možným problémům, anebo Vás před nimi do budoucna ochránil. Makléř má vždy skvělou vyjednávací pozici a může Vám tak Vaši cenu obhájit nebo nad očekávání navýšit.

Bezpečí

S dobrým makléřem se budete cítit v bezpečí. Makléř již od samého počátku umí nastavit proces prodeje tak, aby byl pro Vás bezpečný. Ví, jak správně stanovit cenu. Ví, jak prověřit zájemce. Ví tak, kdy se nemovitost skutečně prodá. Umí Vám vytvořit časovou osu prodeje a vytvořit tak atmosféru férového prodeje, kde nejsou domněnky ani zklamání, kde každá strana přesně ví, jaký bude průběh a kdy se dostaví výsledek.

Co chcete udělat dál?

Pokračovat ve čtení doporučených článků o prodeji nemovitosti: Na co myslet, když se chystáte prodat nemovitostZměny na trhu s bydlenímJak připravit nemovitost k prodeji.

Nebo si spočítejte až za kolik svou nemovitost můžete prodat. Přejít na online odhad ceny zdarma.

Autor: Nikola Repaská