RE/MAX Centrum

Jak prodat nemovitost za co nejvyšší cenu?

Zmínili jsme téma prezentace a inzerce nemovitosti jako důležitou součást úspěšného prodeje, kterou se vyplatí nepodcenit, že čas i peníze investované do profesionálních fotek, video, 3D, nebo virtuální prohlídky a placená inzerce, jsou dobře investované prostředky, které čas i peníze šetří.

3.díl věnujme zamyšlení, jak zručnost a zkušenosti makléře přispívají k úspěšnému prodeji.

 

Spolupráce s makléřem

Už Vás vidím, jak kroutíte hlavou a říkáte si, proč bych měl prodávat nemovitost s makléřem, když si ji zvládnu prodat sám? Nezpochybňuji, že byste to nezvládli, a pokud na nemovitosti neváznou žádné právní vady, pak bude prodej mnohem jednodušší. Nepochybuji ani o tom, že se Vám úkony kolem prodeje nemovitosti jeví jako maličkosti, a možná tomu tak i bude, pokud s prodejem, s jakýmkoliv, máte zkušenost, pak se nebojíte pustit se ani do tak velkého projektu jako je prodej Vaší nemovitosti.

Jako příhodnější však vnímá otázku, proč si chci nemovitost prodávat sám? Mám špatnou zkušenost? Nevěřím makléřům? Nechci jim zbytečně platit provizi? V každém oboru se setkáváme s odborníky, s lidmi na správném místě, i s takovými, jak by řekl jeden kolega: „Nepomáhej, škodíš.”.

Nejspíš se shodneme, že prodej nebo nákup nemovitost je pro většinu životní událost. Každá strana stojí před důležitým rozhodnutím, a ani jedna z nich nechce udělat chybu. Prodávající ani kupující nechce peníze tratit. A že už je řeč o nemalém obnosu. Prodávající chce co nejvýhodněji prodat a kupující zase co nejlépe koupit. Jak dosáhnout spokojenost na obou stranách? 

Využijte zručnost makléře ve svůj prospěch

Pryč jsou časy, kdy stačilo vystavit nemovitost na realitní server a čekat, co se bude dít. Doba se vyvíjí, makléř s ní musí držet krok a být skutečně odborníkem. Ať už je to dáno úpravou realitního zákona nebo změnou trhu, kdy se znatelně změnilo chování zákazníků a jejich potřeby. Být makléřem s sebou nese tolik zákonných povinností, rizik a úskalí, že pokud to opravdu nemyslí vážně, nedělá to. Celý realitní proces a průběh prodeje je složen z mnoha úkonů, kterým je potřeba rozumět a koordinovat je.

Od makléře se očekává, že se bude neustále vzdělávat, pružně reagovat na nové trendy, na změnu trhu, bude vynikající obchodník, stratég, vyjednávač, svým způsobem i psycholog, že bude mít rozhled a znalosti v různých odvětvích oboru, nebo si je k jednotlivým případům nastuduje.

Řekněte ano

Proč říct makléři ano? Zprostředkovat jedné straně prodej a druhé vysněné bydlení je makléřova práce. Ví, jak na to. Makléř vždy stojí na Vaši straně. Jeho cílem je být Vám skutečnou oporou při prodeji, předejít možným problémům, anebo Vás před nimi do budoucna ochránil. Makléř má vždy skvělou vyjednávací pozici a může Vám tak Vaši cenu obhájit nebo nad očekávání navýšit.

Bezpečí

S dobrým makléřem se budete cítit v bezpečí. Makléř již od samého počátku umí nastavit proces prodeje tak, aby byl pro Vás bezpečný. Ví, jak správně stanovit cenu. Ví, jak prověřit zájemce. Ví tak, kdy se nemovitost skutečně prodá. Umí Vám vytvořit časovou osu prodeje a vytvořit tak atmosféru férového prodeje, kde nejsou domněnky ani zklamání, kde každá strana přesně ví, jaký bude průběh a kdy se dostaví výsledek.

 

Svěřte svou nemovitost pod silný brand a do rukou našich zkušených makléřů. Zdarma Vám vypracujeme odhad tržní ceny Vaší nemovitosti a na míru připrávíme prodejní strategii.

 

Naše doporučení pro prodej

Jak prodat nemovitost za co nejvyšší cenu?

Příprava

Jak připravit nemovitost na prodej? Tipy na to, co opravit, jak uklidit nebo kdy použít homestaging.

Přečíst si celý článek ->

 

Prodej

Jak probíhá prodej nemovitosti? Provedeme Vás krok za krokem celým realitním procesem.

Přečíst si celý článek->

 

Makléř

Kdo je realitní makléř? Co všechno obnáší tato profese a co ve spolupráci s ním můžete očekávat?

Přečíst si celý článek ->

 

Chcete se na něco nezávazně zeptat? Napište nám.

*
*
*
*
lname: email: fullname:

Spočítejte si až za kolik můžete svou nemovitost prodat.

 

Rychlá nezávazná poptávka

*
*
*

Kontaktní informace

*
*
*

* - toto pole je nutno vyplnit

fullname:

 

Bavilo by tě prodávat nemovitosti?

Pojď s námi plnit druhým sny o bydlení.

Jsme Vaši partneři

Naši klienti jsou naši partneři a mají od nás vždy 100% pozornost a péči. Respektujeme a chráníme Vaše zájmy a potřeby.

 

Jsme Vaše jistota

Co slíbíme, s maximálním úsílím dodržíme. Našim cílem je jednat ve Váš prospěch a prodat za co nejvyšší možnou cenu.

 

Jsme Váš úspěch

Spolehlivost a kvalita našich služeb jsou zárukou úspěšného prodeje a naší odměny, na kterou si umíme vydělat.