RE/MAX Centrum

Jak prozkoumat reálné ceny nemovitostí na trhu?

Sreality.cz spustily novou Cenovou mapu, která ukazuje skutečné, tedy realizované, ceny prodejů bytů na trhu. Údaje čerpá mimo jiné i z českého katastru nemovitostí, a proto může být užitečným pomocníkem jak pro realitní makléře, tak i pro širokou veřejnost.

Cenová mapa zahrnuje informace o realizovaných prodejích bytů na území České republiky od ledna 2020. Prostřednictvím grafů vývoje reálných cen a interaktivních heatmap přehledně zobrazuje cenové rozdíly mezi jednotlivými regiony. Uživatelé si navíc mohou jednotlivé cenové transakce zobrazit v detailu a utvořit si tak vlastní obrázek o konkrétní sledované lokalitě, vybrané ulici, či adrese nebo sledovat nemovitosti pouze s konkrétní užitnou plochou.

Komplexní obraz českého trhu nemovitostí

Cenová mapa díky rozsáhlé datové analýze kombinuje data z několika zdrojů tak, aby uživatelům přinesla co nejkvalitnější a nejpodrobnější informace o trhu nemovitostí. Primárně využívá podklady z katastrálních úřadů, které disponují podrobnostmi o všech prodaných nemovitostech v Česku. Tato data zpracovává společně s údaji z RUIANu (Registru územní identifikace, adres a nemovitostí). U detailů transakcí používá i vlastní data, která vycházejí z nabídky nemovitostí na největšáím českém realitním portále Sreality.cz.

S ohledem na citlivost poskytovaných informací, které jsou určeny pouze pro nekomerční uživatelské využití, Cenová mapa podrobnější informace o transakcích zobrazuje pouze uživatelům, kteří mají účet ověřený skrze BankID. Z důvodu ochrany osobních údajů ale detaily transakcí nezahrnují přesnou užitnou plochu nemovitosti, přesnou adresu nebo číslo bytové jednotky.

I přestože nelze odvodit podrobnosti jednotlivých cenových transakcí, zůstává pravdivost cenových informací zachována a chytrý nástroj zájemcům poskytuje komplexní informace a přehled o aktuálních cenových hladinách na trhu nemovitostí. 

Jaké další analytické nástroje lze využít na Cenovém kompasu Sreality.cz?

Portál Sreality.cz aktuálně nabízí svým uživatelům nejen pestrou nabídku nemovitostí, ale i tři analytické nástroje pod hlavičkou Cenového kompasu Sreality.cz, které jsou zdarma. Nástroje jsou dostupné pro širokou veřejnost, realitní makléře i jednotlivé aktéry na trhu (prodávající, kupující, pronajímatelé a pronajímající). Jejich cílem je poskytovat kvalitní informace o trhu nemovitostí a nabídkových i prodejních cenách.

  • Vývoj cen nemovitostí
  • Investiční kalkulačka
  • Cenovou mapu

TIP: Chcete-li data z Cenové mapy použít a citovat, nezapomeňte uvést zdroj a období analýzy.

Zdroj: Sreality.cz

 

Zjistěte až za kolik můžete svou nemovitost prodat nebo pronajmout.

Prodávejte svou nemovitost od začátku profesionálně. Vypracujeme Vám ZDARMA profesionální odhad tržní ceny Vaši nemovitosti a spolu s cenovým odhadem Vám doporučíme i vhodnou marketingovou strategii.

Potřebujete cenový odhad pro dědické řízení? Napište nám. Domluvíme se.

Jaký je rozdíl mezi nabídkovou a tržní cenou nemovitosti?

 

Rychlá nezávazná poptávka

*
*
*

Kontaktní informace

*
*
*

* - toto pole je nutno vyplnit

lname: fname:
 
 
 
 
Autor: Nikola Repaská