RE/MAX Centrum

Jaký je rozdíl mezi tržní cenou nemovitosti a nabídkovou cenou?

Přece to tak musí být, když se byt vedle v ulici prodává za určitou cenu, že za tu stejnou cenu prodám i ten svůj byt. Mohlo by být. Dokonce byste jej mohli prodat i za cenu vyšší. Všechno lze. Pokud rozumíme principu a rozdílu ceny nabídkové a tržní.

Nabídková cena

Můžete si vymyslet jakoukoli cenu, za které svou nemovitost chcete prodat. Můžete mít něco tak zcela unikátního, že hledáte pouze a jediného kupce, který Vám za Vaši nemovitost přesně tolik ochotně zaplatí.

Tržní cena

Je reálná cena, za kterou byly obdobné nemovitosti zobchodované. Tržní cena tedy vychází z uskutečněných obchodů. Říkáme ji též obvyklá tržní cena, jelikož vyjadřuje cenu, kterou je kupující ochoten akceptovat, a je vysoce pravděpodobné, že povede k úspěšné transakci.

Nepodlehněte kouzlu

Projíždět inzertní server a hledat v něm inspiraci pro nabídkovou cenu své nemovitosti může být zavádějící. Nezkušené oko přehlédne, že nemovitost, pro nás s líbivou cenou, se prodává déle jak rok. Ani skutečnost, že obdobných nemovitostí je tam více, neznamená, že něco na té ceně pravdy bude. Může to být stejná situace, kdy se jeden nechal ovlivnit druhým. Vaše nemovitost tak pak zbytečně zapadne mezi další „ležáky“ což je pojem pro nemovitosti, které jsou na trhu velmi dlouho.

Raději tržní odhad ceny

Zvlášť pokud potřebujete prodat jednu nemovitost, abyste si pořídili jinou. To, že ji na trhu necháte dlouho ležet, s úmyslem lepšího prodeje za vyšší cenu, Vám moc nepomůže. I Vy koupíte dráž. Nenechávejte svou nemovitost zbytečně dlouho ležet, raději ji v daný čas prodejte za tu nejlepší možnou cenu. Pomůžeme Vám v tom.

Chcete zaslat nezávazný tržní odhad ceny Vaší nemovitosti?

👉 Vyplňte nám krátký dotazník

 

Potřebujete poradit s prodejem? Napište nám.

*
*
*
phone: fname: fullname:

 

Autor: Nikola Repaská