RE/MAX Centrum

Proč při prodeji nemovitosti spolupracovat s realitkou?

Prodej nemovitosti vyžaduje velkou dávku trpělivosti a času, který vám může ušetřit spolupráce s realitním makléřem, který se postará o vše potřebné, pomůže s přípravou celého procesu prodeje, včetně mnoha administrativních a organizačních úkolů, poskytne potřebné právní znalosti, a v součtu všeho Vám tak zvýší šanci na úspěch.

Klíčem jsou nezbytné znalosti

Trh s nemovitostmi je v dnešní době živý a široký, ve kterém laik velmi snadno vstoupí do slepé uličky. Realitní makléři vás díky hlubší znalosti místního trhu a cenového prostředí dokážou nasměrovat správným směrem, stanovit reálnou cenu s co nejvyšším ziskem. Navíc spolupracuje i s dalšími důležitými odborníky, ať už hypotečními zprostředkovateli či právníky.

Čas jsou peníze

I když je poptávka na trhu velmi silná, najít ideálního kupce může trvat. Realitní makléři však díky svým marketingovým znalostem prostředí dokážou vaši nemovitost připravit v co nejlepším světle, propagovat ji na různých platformách a přilákat více potenciálních zájemců. Samotným zájmem však prodej nekončí, následně přichází vyjednávání.

Pokud se v této pozici necítíte příliš silní, realitní makléř bude ideálním parťákem. I jemu záleží na vašem úspěšném prodeji, proto díky svým dovednostem ve vyjednávání a znalosti trhu dokáže potenciálnímu kupci, jenž se bude pochopitelně snažit snížit cenu na minimum, věcně argumentovat vámi nastavenou cenovku.

Výpomoc realitní kanceláře sice stojí finance, ale díky mnoha výhodám vám může v konečném součtu peníze ušetřit. I díky realitním makléřům můžete dosáhnout lepší ceny nebo prodej urychlit, což vám vykompenzuje náklady.

Bezpečnost je nezbytná

K prodeji nemovitosti se navíc vážou i další aspekty – zejména ty právní. Realitní makléři však prodávajícího ochrání před právními či smluvními záležitostmi, aby prodej proběhl hladce. U realitní kanceláře díky všem zmíněným znalostem snižujete riziko podvodu a dalších potenciálních problémů ze strany kupců, které se mohou bez profesionální asistence vyskytnout.

Ačkoliv tedy prodej nemovitosti dokáže přinést mnoho starostí a nepříjemných situací, právě profesionální pomoc vám pomůže odbourat stres a řešit prodej s čistou hlavou.

I v tomto případě platí, že spolupráce s realitní kanceláří není pro každého a je potřeba zohlednit vaši individuální situaci a preference. Nemovitost lze prodat i bez pomoci realitní kanceláře, ale je potřeba zohlednit všechna možná rizika i výhody spolupráce.

Prodáváte nemovitost? Napište nám.

*
*
*
email: fname: lname: fullname:

 

Autor: Nikola Repaská