RE/MAX Centrum

Prodej pozemku Ostrava Heřmanice

Rozhodl jsem se prodat pozemek v Ostravě, a protože jsem na prodej nespěchal a navíc bydlím cca jedno sto km daleko, vyhledal jsem a oslovil pana Wojnarowského.

Při první schůzce v kanceláři jsme si ujasnili, o co konkrétně jde. Já jsem chtěl prodat pozemek a on mi vysvětlil, co je schopen pro to udělat a za kolik. Následně mi poslal návrh smlouvy O zprostředkování, kterou jsem si v klidu prostudoval a podepsal.

Dále už to probíhalo v jeho režii, tzn. že oslovil zájemce, které měl ve své databázi a nabízel přes internetové stránky (placené i neplacené). Dále absolvoval prohlídky se zájemci až se našel kupec, kterého pozemek oslovil a splňoval naše požadavky. Tady bych rád podotkl, že prodeji hodně pomohla vizualizace pozemku s navrženým domem, ne pouze fotka samotného pozemku. O každé schůzce/prohlídce s potenciálním zákazníkem jsem byl informován (tím odfiltroval velkou skupinu tzv. potenciální zájemců, někteří jenom jsou zvědaví, někteří předstírají zájem a někteří se jenom nudí...).

Po několika měsících jsme uzavřeli s kupujícím Smlouvu o smlouvě budoucí, kupec si vyřídil úvěr v součinnosti s p. Wojnarowským. Po složení dohodnuté částky kupcem na vázaný účet u advokáta (který je mimo jiné pojištěn), jsme podepsali Kupní smlouvu vypravovanou přesně na daný prodej (ne předepsaný formulář stažený z internetu). Po zapsání nových vlastníků do katastru mi advokát poslal zprávu, že je vše v pořádku a poslal peníze na účet.

Tudíž za odvedenou práci - provizi, kterou jsme si odsouhlasili s RK, byla inzerce včetně vizualizace - placená, absolvování prohlídek, vyhotovení Smlouvy o smlouvě budoucí, Kupní smlouvy, zápis do Katastru nemovitostí, atd. takže jsme se potkali vlastně asi třikrát. Když to shrnu, bylo to profesionální, věcné a příjemné jednání. Takto si představuji práci realitního makléře. 

_________________________________________________________
Pozemek Ostrava Heřmanice / J. Kopka ze Zlína