RE/MAX Centrum

Pronájem kompletního provozu zavedené pekárny s tradicí

Mitrovická, Ostrava mapa
cena u makléře

Pronájem kompletního provozu zavedené pekárny s tradicí

"Než začal zadělávat na chleba, tak nejdřív roztopil bukovým dřívím pec, pak tu pec vymetl a pak teprve do ní začal sázet ten boží dar, ale dřív, než doopravdy zadělal na chleba, tak to on se šel nejdřív napřed podívat na nebe, podle toho jakej byl tlak vzduchu, zkrátka podle počasí dával toho kvásku bud míň, anebo víc. Takový chlebný kvásek je nekonečný. Jsou to kvasnice, který kynou chlebovou moukou. Tatínek vždycky nechal zbytek těsta v malý dížce přikrytý plátnem a to stačilo dolít trochu vlažný vody, kvásek vzkypěl, rozrostl se na sto pecnů, padesát pecnů, sto padesát pecnů podle potřeby, zkrátka zázrak...." Tolik známá citace z nádherného filmového díla Jiřího Menzela podle knižní předlohy Bohumila Hrabala - Slavnosti sněženek.
Nyní máte mimořádnou příležitost převzít provozování Starobělské domácí pekárny, přímo u hlavního tahu v obci Stará Bělá, včetně kompletního technologického vybavení pro výrobu/pečení chleba a jiných druhů pečiva.

Kolaudováno a připraveno v hygienických standardech pro potravinářskou výrobu. V prostorách je umístěna velká parní pekařská pec na zemní plyn (20m2), dále v podstatě veškeré stojové i nestrojové vybavení pro tradiční výrobu chleba a pečiva. Vše viz. fotografie - výroba, skladování i expedice může bežet okamžitě, nabídka převzetí nemá ekonomický důvod. K tradičnímu technickému vybavení pekárny je zajištěn kvalitní servis/údržba, náhradní díly atd.
Mimo výrobních prostor jsou tu samozřejmě navazující skladovací i nezbytné kancelářské prostory, šatna, sociální zázemí, prodejna pro přímý kontakt se zákazníky atd. atd. Celkem se jedná o 236m2, rozložení a výměry místností orientačně viz. přiložený půdorys. Nákladová rampa (16m2) viz. foto, dostupná i pro velké nákladní vozy. Před objektem několik parkovacích míst pro zákazníky. Velmi výhodné smluvní ceny el. energie a zemního plynu platí až do konce roku 2023.

Tradice Starobělské domácí pekárny je již téměř stoletá. V tomto objektu a v tomto hygienickém standardu běží provoz nově od roku 2000 - návaznost dodavatelů, odběratelů, stálých zákazníků, www stránky i zavedené sociální sítě, to vše Vám může být po dohodě k dispozici, stejně jako výrobní i provozní know-how. Poctivé řemeslo, ruční výroba, férově budovaná a držená pekařská tradice. Chléb z této pekárny je dlouhodobě velmi žádán v širokém okolí - dobrý, zdravý, prostě pečený s láskou. Slovní spojení "originální receptury" zde získává opravdový význam.
Samozřejmě jsme připraveni prostory pronajmout i pro jinou činnost než je výroba pečiva. Pro další informce neváhejte zavolat. Sejdeme se, projednáme.

Zobrazit více Skrýt popis

Cena: cena u makléře Číslo nabídky: 306-NP82774 Obec: Ostrava Ulice: Mitrovická

Kontaktujte makléře nemovitosti

Ing. Ondřej Žalský
Ing. Ondřej Žalský
Detail makléře

Potřebujete poradit/máte zájem o prohlídku?

*
*
*
email: phone: fullname: fname:

Podrobné informace

Kategorie Komerční objekty
Číslo podlaží v domě 1
Účel budovy Výroba
Typ domu Patrový
Stav objektu Velmi dobrý
Celková plocha m2 200
Voda Voda - dálkový vodovod
Orientace Sever, Jih, Východ, Západ, Severozápad, Severovýchod, Jihozápad, Jihovýchod
Odpad Kanalizace, septik
Plyn Plynovod
K dispozici od 21.04.2022
Druh objektu Cihlová
Umístění objektu Centrum obce
Zastavěná plocha m2 236
Užitná plocha m2 236
Plocha parcely m2 100
Počet podlaží objektu 2
Počet míst k parkování 4
Elektřina Elektro - 120 V, Elektro - 230 V, Elektro - 380 V, Elektro - 400 V
Zástavba Obchodní a obytná
Topení Lokální plynové
Komunikace Betonová, dlážděná, asfaltová
Počet objektů 1
Počet kanceláří 1
Počet obchodů 1
Plocha výrobní m2 110
Plocha skladů m2 60
Plocha nebytových prostor m2 20
Obchodní plocha m2 20
Užitná plocha přízemí m2 236
Počet volných kanceláří 1
Datum nastěhování 21.04.2022
Třída G - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška 148/2007 Sb.
Poloha zadaná inzerátem je ulice