RE/MAX Centrum

Výjezdní porada Velké Bílovice 23. - 24.9.2021

 

Je ráno 7:30 a naše cesta za zážitky začíná. Cíl Velké Bílovice vinařství Skoupil. Před firmou stojí 4 krásná BMW s polepem RE/MAX, do kterých jsme se přerozdělili a vyrazili. To bylo také prvně a naposled, kdy jsme se viděli pohromadě. Jízda v koloně se nekonala. Alespoň ne v takové jakou bychom si představovali. Navigace začala přepočítávat trasu.

Když vaši posádku auta tvoří dvě ženy, je jisté, že to s sebou něco přinese. Otázkou je co. Nic mimořádného. Pouze sháňku po benzínce s dobrou kávou. Spoustu kilometrů jsme prokecali a na spoustu benzínek jen hekli, když už byla za námi. Nakonec jsme neminuli.

S kávou přišla i výměna řidiče. Pokyn zněl jasně, sleduj navigaci a zeleně označenou cestu, když nevidíš šipku, jeď rovně. Tak jsme jela rovně. Užívala jsem si řízení a zbytek posádky telefonoval. Telefonovali dlouho. Hodně dlouho. Moje obava, že navigace není zapnutá, zesílila, když jsme míjeli ukazatel na Vídeň. Teorie se potvrdila. Jedeme okružní vyhlídkovou jízdu. Kochali jsme se krajinou. Krása naší země nemá limity. Kromě těch rychlostních. Konečně v cíli. Porada byla sice o polovinu kratší, ale i tak jsme si to důležité stihli říct, než začali nostit polévku.

Program pokračuje. Byl krásně naplánovaný na minutu přesně. Prohlídka zámku Lednice. Čas na kávu a zákusek. Projížďka lodí k Minaretu. Výstup na Minaret. Pár infarktů. Sestup z Minaretu. Počítání ztrát. Oddychová pauza. Procházka zámeckým parkem. Večeře. Západ slunce při burčáku. A očekávaná degustace vína. Co se dělo během degustace a po ní si umíte domyslet. Realita se od určitého vzorků tak trochu rozmazává. Po 14 z 15: „Prosím tě, už se ho na nic neptej, jinak ta degustace nikdy neskončí.” Na to:” To je zajímavé, jak to tedy je?”, otázka na vinaře. Vinařovi zářili oči, že může povídat a vedle od stolu jen veliký povzdech, „Vždyť jsem ti říkal, že se už na nic neptej.”

Za zmínku stojí zmínit drobný detail, že naše auto mělo nejspíš defekt. Jak jsme k němu přišli je velikou záhadou. Víme však, že dofukovat kolo X5 je fuška, stejně tak jako najít benzínku s funkční pumpou.

Tolik zápisu do naší kroniky. A těšíme se na další výlet.

 

Autor: Nikola Repaská